U15: Vstup do súťaže proti favoritom

15.10.2024 02:55
Staršie žiačky vstúpili do súťaže v oslabenej zostave náročnými domácimi zápasmi, v ktorých favoriti potvrdili svoju silu a skúsenosti.

BKM Žilina - MBK Ružomberok 25:98 (04:30,11:20,06:24,04:24)
Lipovská 8, Rumanová 6, Kubelová 5, Klimková 4, Šmihovská 2, Kubošová, Majtánová, Suchánková, Vavreková
Fauly: 12 - 12  TH: ZA 38% (3/8) - RK 35% (6/17)
VIDEOZÁZNAM

BKM Žilina - BAM Poprad 41:79 (11:17,20:20,08:19,02:23)
Klimková, Kubelová, Rumanová a Šmihovská po 8, Lipovská 5, Kubošová 4, Krššáková, Majtánová, Suchánková, Vavreková
Fauly: 16 - 17  TH: ZA 23% (3/13) - PP 31% (5/16)

Hodnotenie trénera:

Do súťaže sme vstúpili bez 3 skúsenejších hráčok a hneď proti súperom, ktorí majú široký a vyrovnaný káder s kvalitnými hráčkami, ktoré majú bohaté skúsenosti zo starších súťaží či reprezentácie.
Aj napriek tomu sme sa snažili zahrať čo najlepšie a to, na čo sme reálne mali.
Proti Ružomberku sme začali veľmi vystrašene a súper si hneď v úvode vytvoril výrazný náskok. Ako tak sme sa prebrali ku koncu prvej časti hry a dokázali sme ešte so súperom držať krok v druhej štvrtine, kedy sa nám darilo premieňať niekoľko šancí. Súperova obrana bola však veľmi kvalitná, agresívna a do ničoho nás ľahko nepustila. Keďže s 5 hráčkami sa hrať celý zápas nedá, v druhom polčase sme viac striedali, čo bolo dobrou školou aj pre ostatné dievčatá. Ružomberčanky nepoľavovali a našim jediným cieľom bolo zápas dohrať so cťou a ubrániť „stovku“.
Začiatok zápasu s Popradom kopíroval ten sobotňajší zápas s Ružomberok. Po 4 minútach súper viedol hrozivo 01:16. Naše dievčatá však opäť ožili ku koncu štvrtiny a až do polčasu hrali s Popradom vyrovnanú partiu a držali sa na rozdiele 6 bodov. Dievčatá zlepšili obranu, napádali súperovu rozohrávku, čím sme získavali lopty a predviedli aj pekné zakončenia, ktoré ma potešili a istý čas držali divákov v nádeji na dobrý výsledok. Tak ako v sobotňajšom zápase, v druhom polčase sme už museli viac rotovať celú lavičku, čo súper využil a potvrdil rolu favorita.
V oboch zápasoch sme často robili chyby v obrane a nepomáhali sme si. Ľahko sme strácali veľa lôpt po nepresnej prihrávke, chýbala komunikácia a každá stratená lopta stála dievčatá kopec síl.
Za bojovnosť a nasadenie v zápase s Popradom dievčatá chválim! Obdiv si zaslúži aj 5 hráčok, ktoré v dvojzápase odohrali 58 a viac minút a makali, pokiaľ im sily stačili.
Sezóna je len v začiatku, vieme čo, musíme výrazne zlepšiť a verím, že najbližšie domáce zápasy s východoslovenskými tímami odohráme v plnom zložení a odohráme z našej strany kvalitnejšie zápasy.